22 rocznica śmierci Patronki Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Marion Dönhoff

Dokładnie 11 marca 2002 roku dotarła do naszej szkoły smutna wiadomość o odejściu hrabiny Marion Dönhoff, wybitnej postaci, która obdarzyła nas swoim patronem. Jej duch i wartości, które reprezentowała, wciąż są źródłem inspiracji dla naszej społeczności.

Marion Dönhoff była niezwykłą osobą swoich czasów – ambitną, wykształconą, ciekawą świata i niezachwianie lojalną wobec swoich przekonań. Była także symbolem tolerancji i niezłomnego moralnego kręgosłupa. Nasza szkoła z dumą nosi Jej imię, stając się miejscem, gdzie kultywujemy i przekazujemy najlepsze cechy Patronki.

Dziś wspominamy Jej życie i działalność z szacunkiem i wdzięcznością. Niech Jej pamięć będzie dla nas bodźcem do kontynuowania Jej dziedzictwa i dążenia do doskonałości.