Aktywna młodzież – STO w Mikołajkach

Prezydium Samorządu Uczniowskiego

 

O nas

Samorząd Uczniowski to grupa uczniów, których celem jest nie tylko reprezentowanie swoich kolegów, ale także sprawianie, by szkoła była miejscem inspirującym i stwarzającym możliwości rozwoju. Poprzez organizację licznych wydarzeń, samorząd zachęca do kreatywności, współpracy i rozwoju społeczności szkolnej.

Zobacz, jak działamy

 

O nas

Współpraca w ramach sieci szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Przedstawiciele naszych szkół uczestniczą w spotkaniach z koleżankami i kolegami innych szkół zrzeszonych w sieci STO, m.in. Szkoły Podstawowej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego STO w Tychach (https://sto-tychy.edupage.org/), Społecznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 35 w Legionowie (http://www.sto35.edu.pl/), Społecznego Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku  (https://slo5.edu.pl/) czy Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego  nr 1 im. Św. Urszuli Ledóchowskiej (https://spolecznajedynka.pl/).

Kalendarze szkolne „Rok profesjonalistów”

Inni mają słynny kalendarz Pirelli a u nas w roli gwiazd: uczniowie i uczennice oraz pracownicy naszych szkół! Kolejny raz przygotowaliśmy materiały do kalendarza szkolnego, którego wydawanie staje się naszą szkolną tradycją. Tegoroczna sesja zdjęciowa była wyjątkowa – uczniowie wcielali się w różne zawody. Jak co ro ku zdjęciom towarzyszyło mnóstwo emocji i śmiechu. Pani Żaneta Steiner-Bogdaszewska ponownie niezastąpiona w roli fotografa. Dziękujemy!

Dzień Edukacji Narodowej

Wspólnie z kolegami ze Spółdzielni Uczniowskiej zorganizowaliśmy akademię, pod której  odwrócono tradycyjne role i to uczniowie sprawdzali w sposób humorystyczny wiedzę nauczycieli. Wydarzenie zakończyło się emocjonującym teleturniejem w stylu Familiady.

Impreza Halloweenowa

Z pomocą Spółdzielni Uczniowskiej STOOWKA, przygotowaliśmy niezapomnianą noc Haloweenową dla uczniów klas IV-VIII! Tańce, escape room, magiczny pokój wróżb i kinowe seanse dostarczyły mnóstwo radości i strachu.

WOŚP – już 32 finał najpiękniejszej orkiestry!

Wspólnie z kołem wolontariatu zorganizowaliśmy kiermasz ciast, loterię fantową i licytację. „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!”

Spółdzielnia Uczniowska "STOOWKA"

 

O nas

Spółdzielnia Uczniowska “STOOWKA” to organizacja skupiająca 17 członków (uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO w Mikołajkach). Ich rola jest kluczowa w kształtowaniu postaw wśród uczniów, co sprawia, że “STOOWKA” to nie tylko miejsce rozwijające zainteresowania handlem, lecz także platforma integrująca uczniów poprzez zabawę i bezpośrednie działanie.

Do zarządu głównego spółdzielni należą:  

  • Laura Durkiewicz, 
  • Marta Engwert,
  • Zofia Opalach.

Opiekunki Spółdzielni Uczniowskiej STOOWKA:

Pani Marta Sakowska i Pani Angelika Piekarska

Jakie są nasze cele:

Jak je realizujemy:

Do pobrania

 

STO kalendarz A3