Wymiany, wyjazdy

 

Rozwój uczniów

Jednym z filarów naszej filozofii jest nauka przez doświadczenie. Wierzymy, że kontakt z drugim człowiekiem i możliwość poznania różnorodnych miejsc to najlepszy sposób na kształtowanie relacji, zdobywanie wiedzy i ćwiczenie kompetencji społecznych. Dlatego już od najmłodszych klas zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w wyjazdach studyjnych do innych szkół, wymianach międzynarodowych, wycieczkach szkolnych, obozach i wszelkich formach aktywnościach pozalekcyjnej.

Sprawdź, gdzie już byliśmy!

 

Rozwój uczniów

Niemcy, Lahnstein

Niemcy, Lahnstein

  • 03 - 11 Październik

Klasa 2 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Marion Dönhoff w Mikołajkach z rewizytą u uczniów Gimnazjum im. Marion Dönhoff w Lahnstein! Piękna okolica doliny Renu, wspólny czas spędzony wraz z niemieckimi rodzinami i historia rejonu w pigułce. 

Wymiana odbyła się m.in. dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Wizyta SLO nr 5 w Milanówku oraz SLO nr 1 w Poznaniu

Wizyta SLO nr 5 w Milanówku oraz SLO nr 1 w Poznaniu

  • 18 - 19 Październik

Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Milanówku zaprezentowali nakręcony w trakcie wizyty na kole podbiegunowym film, który wspólnie z uczniami naszego liceum oraz zaproszonymi gośćmi obejrzeliśmy na sali kinowej Potocki Gałkowo.

Spędziliśmy wspólnie dwa intensywne dni, których myślą przewodnią były tematy biologiczne. Wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez dr Tomasza Janeckiego (Stacja Terenowa PAN w Mikołajkach) oraz w spotkaniu z pracownikami Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie.

 

Hiszpania, Sewilla

Hiszpania, Sewilla

  • 04 - 11 Listopad

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowych wspólnie z kolegami i koleżankami ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Polskich Noblistów z Legionowa oraz Społecznej Szkoły Podstawowej im. Josepha Conrada z Tych wzięli udział w tygodniowym kursie językowym w stolicy Andaluzji. 

Wyjazd organizowany był przez firmę Project.

 

Wymiana z uczniami z Lahnstein:

Wymiana z uczniami z Lahnstein:

  • Maj 2023

Pierwszy etap projektu finansowanego przez Fundację Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – uczniowie 2 klasy SLO w Mikołajkach podążali śladami historii na Mazurach. Odwiedziliśmy wspólnie Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Rynie, Mrągowo i Mikołajki. Goście zwiedzali także stolicę – najwięcej emocji wzbudził Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Międzygórze, Euroweek

  • 05 - 09 Maj 2023

Grupa 20 uczniów klas 4-7 Społecznej Szkoły Podstawowej SRO w Mikołajkach wzięła udział w  Szkole Liderów Euroweek, która co roku odbywa się na terenie Dolnego Śląska. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wolontariuszami z całego świata.

Poznań: SLO nr 1 w Poznaniu

  • 23 - 25 Maj 2023

Uczniowie 2 klasy SLO w Mikołajkach z wizytą u zaprzyjaźnionej młodzieży z SLO nr 1 w Poznaniu.

Wymiana samorządów uczniowskich:

  • Legionowo (01 - 02.1222), Tychy (19-21.04.23), Mikołajki

 W minionym roku szkolnym uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Mikołajkach rozpoczęli realizację projektu współpracy między samorządami uczniowskimi szkół zrzeszonych w sieci STO. Odwiedziliśmy Społeczną Szkołę Podstawową nr 35 im. Polskich Noblistów w Legionowie a następnie wspólnie spotkaliśmy się w Społecznej Szkole Podstawowej im. Josepha Conrada STO w Tychach. Na koniec uczniowie wszystkich trzech szkół spędzili dwa bardzo intensywne dni w naszej szkole.

A poza tym zwiedziliśmy także: Lublin, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Warszawę, Kielce, Białystok …. To wszystko w ramach programu „Poznaj Polskę” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji.