Marcela Palińska

O mnie

Pracę w Zespole Szkół Społecznych rozpoczęłam we wrześniu 2018 roku. 

Jestem absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej na poziomie studiów magisterskich na kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyłam też studia podyplomowe na kierunku edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej. Moim dodatkowym zainteresowaniem są nowe technologie. Przyczyniło się to do ukończenia przeze mnie kursów w zakresie rozwiązań Lego Education w edukacji wczesnoszkolnej i przygotowania nauczycieli do korzystania z zestawów Lego Education w pracy dydaktycznej. Od 2020 roku prowadzę zajęcia robotyki w klasach 1-6. Każdego roku przygotowuję dzieci do Wystawy First Lego League. 

Ze względu na moją osobowość, wewnętrzną motywację, ciekawość poznawczą wykonywałam wcześniej wiele zawodów.  

Co wpłynęło na podjęcie decyzji o zastaniu nauczycielką? Na pewno pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyte w trakcie praktyk studenckich. Okazało się, że praca
z dziećmi to wspaniała przygoda! I to każdego dnia! Daje wiele satysfakcji, ale jednocześnie jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. 

Prywatnie jestem mężatką i mamą. W wolnym czasie chodzę na siłownię, jeżdżę na rowerze, spędzam czas na świeżym powietrzu, spaceruję.