Luiza Roguska

O mnie

Początki mojej pracy zawodowej związane są z Zespołem Szkół w Drohiczynie w malowniczo położonym mieście nad rzeką Bug. Tam byłam nauczycielem języka angielskiego i wychowawcą przez 13 lat. Dodatkowo w 2016 roku podjęłam współpracę ze Szkołą Benedykta, wspierającą nauczanie domowe, gdzie jako egzaminator języka angielskiego przeprowadzałam egzaminy ustne i pisemne w Warszawie oraz w Drohiczynie.  

W 2019 roku rozpoczęła się moja przygoda ze Społeczną Szkołą Podstawową STO w Mikołajkach. Spontanicznie podjęłam pracę w tej placówce jako nauczyciel języka angielskiego i wychowawca. Z Podlasia przeprowadziłam się na Mazury i dziś z pewnością mogę powiedzieć, że była to moja najlepsza decyzja w życiu. 

Urodziłam się w Warszawie i tam przez piętnaście lat uczęszczałam do szkół podstawowych, natomiast Liceum Ogólnokształcące ukończyłam w Białymstoku. 

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, jednolitych dziennych studiów pięcioletnich Wydziału Filologiczno-Historycznego.  

Dodatkowo oprócz języka angielskiego znam też język rosyjski – w mowie i piśmie, gdyż w 2006 roku skończyłam studia na kierunku Neofilologii otrzymując tytuł magistra języka rosyjskiego z językiem angielskim. 

Prywatnie jestem mężatką i mamą. Mam trzech synów i córkę, które na co dzień dostarczają mi inspiracji i nowych wyzwań. Bardzo lubię teatr i śpiew, dlatego też ucząc języka angielskiego już od pierwszej klasy próbuję wzbudzić w uczniach miłość do sztuki i piosenki. Wszyscy marzą o tym, żeby znać język śpiewająco, dlatego nauka języka poprzez muzykę jest bardzo przyjemnym doświadczeniem.