Dzień Edukacji Narodowej

12 października odbył się szkolny apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości towarzyszyło pasowanie uczniów klas pierwszych.

Mistrzami ceremonii byli: przewodniczący samorządu uczniowskiego Franciszek Tercjak oraz Maja Dzipanow.

12 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych podczas Uroczystości Pasowania na Ucznia złożyli ślubowanie i zostali z rąk Pana dyrektora Dariusza Cichonia pasowani na Uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Mikołajkach.

Zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje galowe i charakterystyczne birety. Uczniowie w czasie występu wykazali się zdolnościami recytatorskimi, wokalnymi i odpowiednią postawą społeczną. Nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

W poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjętych 17 pierwszoklasistów: Domański Szymon, Faryj Antonina, Faryj Maksymilian, Faryj Stanisław, Górecki Kacper, Jaskółka-Dąbek Kosma, Rup-Janecka Barbara, Świercz Jakub, Trofimow Jagoda, Bladosz Jan, Chmielewski Grzegorz, Kasperek Marcel, Leszczyńska Zofia, Lipska Wiktoria, Reszka Lena, Stępiński Aleksander, Wielogórski Tomasz.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych miłych i pogodnych chwil. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę.


Marcelina Palińska

Post Author: Szymon Nowicki

Dodaj komentarz