I SZKOLNY KONKURS „PIĘKNE CZYTANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM TO TEŻ SZTUKA”

I SZKOLNY KONKURS
„PIĘKNE CZYTANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM TO TEŻ SZTUKA”

READING IS DREAMING WITH OPEN EYES

23 lutego 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej odbył się konkurs „Piękne czytanie w języku angielskim to też sztuka”.

Czytanie jest jedną z najpopularniejszych i najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Pozwala swobodnie działać naszej wyobraźni i przenosi nas w inny odległy świat, pełen fascynujących przygód i emocji. Jednakże czytanie w języku obcym posiada wiele dodatkowych zalet. Nauka poprzez czytanie to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów nauki języka. Książka staje się wówczas nie tylko rozrywką, ale także skarbnicą wiedzy. Czytając uczymy się jednocześnie struktur gramatycznych, słówek oraz zwrotów. Zyskujemy dodatkowo płynność językową i przełamujemy bariery związane z posługiwaniem się językiem obcym.

Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie czytelnictwa w języku obcym, a także kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos w języku angielskim. Uczestnicy konkursu przenieśli widownię w magiczny świat, prezentując fragmenty popularnych baśni i opowiadań w angielskiej wersji językowej: SLEEPING BEAUTY, LITTLE RED RIDING HOOD, JACK AND THE BEANSTALK, SNOW WHITE AND SEVEN DWARFS, ANGEL! LOOK OUT!, SANTA’S LITTLE HELPER, ALI AND THE MAGIC CARPET.

Zwycięzcami konkursu w kategorii klas II-III szkoły podstawowej zostali:

Wojciech Nadolny – I miejsce

Laura Durkiewicz – II miejsce

Marta Engwert – III miejsce

Zwycięzcami konkursu w kategorii klas IV-VII szkoły podstawowej zostali:

Amelia Serowik – I miejsce

Marcin Kurkowicz – II miejsce

Zuzanna Wenda – III miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu pokazali wysoki poziom kompetencji językowych. Swoim występem udowodnili, że piękne czytanie na głos w języku angielskim to również sztuka, którą warto pielęgnować i pokazywać.

Iwona Harasimowicz

Post Author: Sebastian Jabłoński

Dodaj komentarz