Majowa wycieczka

7.05.2019r. uczniowie klas 1-3 SSP, odwiedzili Ośrodek Wypoczynkowy Kulka na Mazurach. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji na łonie natury. Uczestnicy zaczęli zajęcia o 9.15, dowiedzieli się czym jest szkoła przetrwania. Poznali zasady poruszania się w terenie, dowiedzieli się, czym jest survival zielony i militarny. Zapoznali się z tajnikami przetrwania w lesie i radzenia sobie z siłami natury. Sprawdzili, z czego składa się puszka survivalowca oraz nauczyli się budować schronienie z pałatki, czyli wojskowego płaszcza.

Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje wata cukrowa. Jednak najwięcej przyjemności sprawiało dzieciom robienie wspomnianej słodkości.

Na EURO – BUNGEE, jednym z najpopularniejszych urządzeń rekreacyjnych na świecie, dzieci wykonywały najróżniejsze akrobacje.

WStumilowym Lesie, wspólnie z przyjaciółmi Kubusia Puchatka uczniowie wzięli udział w urodzinowej zabawie. Dzięki wskazówkom leśnych przyjaciół wykonali misję i odnaleźli zaginiony miodek Kubusia Puchatka.

Podsumowaniem dnia było ognisko z kiełbaskami.

Zmęczeni, lecz zadowoleni, wróciliśmy do szkoły.

Justyna Obzejta

Post Author: Szymon Nowicki

Dodaj komentarz