Powiatowy Przegląd Szkół

Po latach przerwy powróciliśmy na deski CKiT w Mrągowie. Nasi uczniowie wystąpili we wszystkich trzech kategoriach – piosence, formie teatralnej i talent show.

W kategorii piosenki reprezentowała nas Hania Mikołajczyk, która brawurowo wykonała piosenkę Agnieszki Osieckiej pod tytułem „Czerwony kapturek”.

W kategorii talent show nasza fantastyczna saksofonistka Zuzia Juroszek wykonała wiązankę dwóch melodii, „Tears in Heaven” oraz tematu przewodniego z filmu „Różowa pantera”. Obie uczennice przygotowywały się pod kierunkiem Pana Cezarego Nowakowskiego.

Przygotowana pod opieką Pani Marii Zembrzuskiej forma teatralna opowiadała o ostatnich chwilach przed rozpoczęciem koncertu, którego losy ważyły się do samego końca, a który przeszedł do historii muzyki jako jeden z najlepszych koncertów. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że organizatorką koncertu była 17-letnia dziewczyna, Vera Brandes, którą bardzo przekonująco zagrała Maria Kowalczuk. Keitha Jarretta, głównego bohatera koncertu, znakomicie zagrał Błażej Kozłowski. Towarzyszyli im Karolina Walczak, która bardzo sugestywnie zagrała rolę pracownicy Opery w Kolonii i Karol Potocki, który swoim ciepłym głosem wprowadził nas w klimat tamtego wieczoru.

Post Author: Szymon Nowicki

Dodaj komentarz